Brazil Piauiense 2nd Group Stage 29 April
  FT Altos 1 : 2   River AC
  01:00 Not started Esportiva Real ?:? Atletico Roraima
  70" Santo Andre 1 : 1 Game info Ituano FC
  02:50 Not started Nautico RR ?:? GAS
  01:00 Piaui ?:? 4 de Julho 1x2
  01:00 Flamengo PI ?:? Parnahyba
  01:00 EC Cordino ?:? Sampaio Correa
  01:00 Fast Clube ?:? Nacional AM
  01:00 Confianca ?:? AO Itabaiana 1x2
  01:00 Londrina EC ?:? Cianorte 1x2
  01:00 Ceilandia ?:? Brasiliense 1x2
  01:00 Penarol Atletico Clube ?:? Princesa do Solimoes
  01:00 ASA ?:? Murici
Brazil Copa do Nordeste Final Stage 29 April
  01:00 Sport ?:? Santa Cruz 1x2
Brazil Paulista A2 Playoff 29 April
  01:00 Bragantino ?:? Agua Santa 1x2
Argentina Primera Division 29 April
  FT Quilmes 1 : 0 Game info Talleres
  58" Independiente 2 : 2 Game info Estudiantes
  01:00 Gimnasia LP ?:? San Lorenzo 1x2
  01:00 Huracan ?:? Newells Old Boys 1x2
  01:00 Sarmiento ?:? Colon 1x2
  01:00 Tigre ?:? Banfield 1x2
Argentina Federal A 2nd Stage - North 29 April
  HT Club Atletico Mitre 0 : 0   Gimnasia y Tiro
  01:00 CA Talleres Remedios de Escalada ?:? Deportivo Espanol 1x2
  01:00 Deportivo Riestra ?:? Almirante Brown 1x2
  01:00 Comunicaciones ?:? Barracas Central 1x2
  01:00 Union de Sunchales ?:? Club Cipolletti 1x2
  01:00 Gimnasia Mendoza ?:? Defensores de Belgrano de Villa Ramallo 1x2
  01:00 Deportivo Madryn ?:? Agropecuario 1x2
  01:00 Juventud Antoniana ?:? Sportivo Patria
  01:00 Union Villa Krause ?:? Altos Hornos Zapla
  01:00 Union Aconquija ?:? CA Chaco For Ever
Argentina Primera C 29 April
  01:00 Berazategui ?:? Deportivo Armenio 1x2
Argentina Primera B Nacional 29 April
  01:00 Nueva Chicago ?:? Guillermo Brown 1x2
  01:00 Juventud Unida Gualeguaychu ?:? Almagro 1x2
  01:00 Flandria ?:? Central Cordoba de Santiago 1x2
Uruguay Segunda Division 29 April
  01:00 Not started Atenas ?:? Club Atletico Progreso 1x2
  01:00 Central Espanol ?:? Canadian SC
  01:00 Miramar Misiones ?:? Cerrito
  01:00 Cerro Largo ?:? Huracan FC
  01:00 Villa Espanola ?:? Club Atletico Torque 1x2
  01:00 Rentistas ?:? Villa Teresa
Uruguay Primera Division Apertura 29 April
  01:00 Cerro ?:? Fenix 1x2
  01:00 Boston River ?:? Sud America 1x2
  01:00 Liverpool FC ?:? Juventud de las Piedras 1x2
Chile Primera Division Clausura 29 April
  FT Universidad de Concepcion 1 : 0 Game info Deportes Temuco
  01:00 Universidad Catolica ?:? Universidad de Chile 1x2
  01:00 Cobresal ?:? Huachipato 1x2
  01:00 Santiago Wanderers ?:? Deportes Iquique 1x2
Chile Primera B Clausura 29 April
  01:00 Deportes Copiapo ?:? Magallanes
  01:00 Union San Felipe ?:? Deportes Valdivia 1x2
Paraguay Division Profesional - Apertura 29 April
  FT Deportivo Capiata 0 : 1 Game info Sol de America
  01:00 Luqueno ?:? Sportivo Trinidense 1x2
Paraguay Division Intermedia 29 April
  01:00 Olimpia Ita ?:? Guairena 1x2
  01:00 Club Martin Ledesma ?:? 3 de Febrero 1x2
USA Major League Soccer 29 April
  FT Toronto FC 2 : 0 Game info Houston Dynamo
  01:00 Montreal Impact ?:? Vancouver Whitecaps 1x2
  01:00 Orlando City ?:? Colorado Rapids 1x2
USA USL 29 April
  01:00 Portland Timbers II ?:? San Antonio FC 1x2
  01:00 Bethlehem Steel FC ?:? FC Cincinnati 1x2
USA NWSL 29 April
  01:00 North Carolina Courage ?:? Orlando Pride
  01:00 Portland Thorns ?:? Chicago Red Stars 1x2
Ecuador Serie A - Apertura 29 April
  31" Deportivo Cuenca 0 : 0   River Plate
Mexico Liga MX Clausura 29 April
  03:30 Not started Veracruz ?:? Monterrey 1x2
Mexico Segunda Division - Liga Premier Clausura - Filiales Final Stage Grp. 1 29 April
  01:00 CF America II ?:? Monarcas Morelia II
  01:00 Pumas UNAM II ?:? Queretaro FC II
  01:00 Cachorros U. de Guadalajara ?:? Santos II
  01:00 Tigres II ?:? Leon II
  Cancelled Murcielagos FC II ?:? Irapuato
Australia NPL Youth Victoria 29 April
  01:00 Avondale Heights U20 ?:? Kingston City U20 1x2
  01:00 SWQ Thunder U20 ?:? Western Pride U20 1x2
  01:00 Green Gully SC U20 ?:? Melbourne Knights FC U20 1x2
  01:00 South Melbourne FC U20 ?:? Pascoe Vale SC U20 1x2
  01:00 Armadale U20 ?:? Bayswater City U20 1x2
  01:00 Cockburn City U20 ?:? Inglewood United U20 1x2
  01:00 Floreat Athena U20 ?:? Sorrento U20 1x2
  01:00 ECU Joondalup U20 ?:? Mandurah City U20 1x2
  01:00 Subiaco U20 ?:? Perth Glory U20
  01:00 Hume City FC U20 ?:? Oakleigh Cannons FC U20 1x2
  01:00 Gold Coast City U20 ?:? Olympic FC U20 1x2
  01:00 North Geelong Warriors U20 ?:? St Albans Saints U20 1x2
  01:00 Joondalup United U20 ?:? Perth U20 1x2
Australia Northern New South Wales 29 April
  01:00 Newcastle Jets Youth ?:? Valentine Phoenix 1x2
  01:00 North Geelong Warriors ?:? St Albans Saints 1x2
  01:00 Avondale Heights ?:? Kingston City 1x2
  01:00 Monaro Panthers ?:? Gungahlin United
  01:00 Tuggeranong United ?:? Riverina Rhinos 1x2
  01:00 Cumberland United ?:? Campbelltown City 1x2
  01:00 West Adelaide ?:? Adelaide Comets 1x2
  01:00 West Torrens Birkalla ?:? Para Hills Knights 1x2
  01:00 Croydon Kings ?:? Adelaide United Youth 1x2
  01:00 Shamrock Rovers Darwin ?:? Port Darwin
  01:00 SWQ Thunder ?:? Western Pride 1x2
  01:00 Armadale ?:? Bayswater City 1x2
  01:00 Cockburn City ?:? Inglewood United 1x2
  01:00 Floreat Athena ?:? Sorrento 1x2
  01:00 ECU Joondalup ?:? Mandurah City 1x2
  01:00 Subiaco ?:? Perth Glory Youth 1x2
  01:00 Green Gully Cavaliers ?:? Melbourne Knights 1x2
  01:00 Sutherland Sharks ?:? Wollongong Wolves 1x2
  01:00 Brisbane City ?:? FNQ FC Heat 1x2
  01:00 Gold Coast City ?:? Olympic FC 1x2
  01:00 Bonnyrigg White Eagles ?:? Rockdale City Suns 1x2
  01:00 Blacktown City FC ?:? Manly United 1x2
  01:00 Hume City FC ?:? Oakleigh Cannons 1x2
  01:00 North Queensland Fury FC ?:? Brisbane Roar FC Youth 1x2
  01:00 Edgeworth Eagles ?:? Charlestown City Blues 1x2
  01:00 Adelaide Olympic ?:? Adelaide City 1x2
  01:00 Darwin Olympic ?:? University Azzurri FC
  01:00 Joondalup United FC ?:? Perth 1x2
Australia Victorian Premier League One 29 April
  01:00 Moreland City FC ?:? Melbourne City FC Youth 1x2
  01:00 Brunswick City ?:? Goulburn Valley Suns 1x2
  01:00 Melbourne Victory Youth ?:? Eastern Lions SC 1x2
  01:00 Murray United FC ?:? Northcote City 1x2
  01:00 Springvale White Eagles ?:? Ballarat Red Devils 1x2
  01:00 Western Strikers ?:? Salisbury United 1x2
  01:00 Adelaide Hills ?:? Modbury Jets 1x2
  01:00 South Adelaide ?:? White City Woodville 1x2
  01:00 Noarlunga United ?:? Adelaide Raiders 1x2
  01:00 Port Adelaide Lion SC ?:? Sturt Lions 1x2
  01:00 Moreland Zebras ?:? Richmond 1x2
  01:00 Bendigo City FC ?:? Dandenong City
  01:00 Dandenong Thunder SC ?:? Whittlesea Ranges 1x2
  01:00 Holland Park Hawks ?:? Logan Lightning 1x2
  01:00 Rochedale Rovers ?:? Albany Creek 1x2
  01:00 Bankstown City Lions ?:? Hills Brumbies 1x2
  01:00 Eastern Suburbs ?:? Mitchelton 1x2
  01:00 Souths United ?:? Capalaba 1x2
  01:00 Lions FC ?:? Grange Thistle 1x2
  01:00 Western Sydney Wanderers FC Youth ?:? Central Coast Mariners Youth
  01:00 Mt Druitt Town Rangers ?:? Northern Tigers
  01:00 Bankstown Berries ?:? Macarthur Rams 1x2
  01:00 Spirit FC ?:? Blacktown Spartans
Australia Brisbane Capital League Division One 29 April
  01:00 Southside Eagles ?:? Wolves FC 1x2
  01:00 Moggill ?:? Bayside United 1x2
  01:00 Brisbane Knights ?:? The Gap 1x2
  01:00 Mount Gravatt ?:? Taringa Rovers 1x2
  01:00 Acacia Ridge FC ?:? UQ FC 1x2
Australia A-League Playoff 29 April
  01:00 Sydney FC ?:? Perth Glory 1x2
Japan J. League 2 29 April
  01:00 Fagiano Okayama FC ?:? Shonan Bellmare 1x2
  01:00 Renofa Yamaguchi ?:? V-Varen Nagasaki 1x2
  01:00 Ehime FC ?:? Montedio Yamagata 1x2
  01:00 Mito Hollyhock ?:? Machida Zelvia 1x2
  01:00 Avispa Fukuoka ?:? Tokyo Verdy 1x2
  01:00 Oita Trinita ?:? Kyoto Sanga FC 1x2
  01:00 JEF United Chiba ?:? Tokushima Vortis 1x2
  01:00 Roasso Kumamoto ?:? Yokohama FC 1x2
  01:00 Matsumoto Yamaga ?:? Kamatamare Sanuki 1x2
  01:00 FC Gifu ?:? Zweigen Kanazawa 1x2
  01:00 Thespakusatsu Gunma ?:? Nagoya Grampus Eight 1x2
Japan L1-League 29 April
  01:00 NTV Beleza ?:? Parceiro Nagano 1x2
  01:00 Nojima Stella ?:? Iga Kunoichi 1x2
  01:00 INAC Kobe Leonessa ?:? JEF Ladies 1x2
  01:00 AS Elfen Saitama ?:? Albirex Niigata Ladies 1x2
  01:00 Urawa Ladies ?:? Vegalta Sendai Ladies 1x2
Japan J. League 3 29 April
  01:00 Fujieda MYFC ?:? Kataller Toyama 1x2
  01:00 Cerezo Osaka U23 ?:? Tochigi SC 1x2
Russia National Football League 29 April
  01:00 SKA-Khabarovsk ?:? Spartak Nalchik 1x2
  01:00 FC Tambov ?:? Luch Energiya Vladivostok 1x2
  01:00 Sibir Novosibirsk ?:? Zenit St. Petersburg 2 1x2
  Cancelled Mordovya ?:? Volga Nyzhny
  01:00 Sokol Saratov ?:? Tyumen 1x2
  01:00 Tosno ?:? Spartak Moscow II 1x2
  01:00 Khimki ?:? FC Volgar 1x2
  01:00 Fakel ?:? FC Yenisey Krasnoyarsk 1x2
  01:00 Shinnik Yaroslavl ?:? Neftekhimik 1x2
  01:00 Kuban Krasnodar ?:? Dinamo Moscow 1x2
  01:00 Mordovya ?:? Baltika 1x2
Russia PFL Zone Center 29 April
  01:00 Torpedo Moscow ?:? Arsenal Tula II 1x2
  01:00 Zenit Penza ?:? Kaluga 1x2
  01:00 Afips Afipsky ?:? Druzhba 1x2
  FT FC Oryol 0 : 3   Vityaz Podolsk
Russia Premier League 29 April
  01:00 Lokomotiv Moscow ?:? Rubin Kazan 1x2
  01:00 Terek Grozny ?:? Ural 1x2
Taiwan National League 29 April
  01:00 Royal Blue ?:? Kaohsiung County Taipower
  01:00 Ming Chuan University ?:? Tainan City
South Korea K. League Classic 29 April
  01:00 Jeonnam Dragons ?:? Gangwon FC 1x2
  01:00 Pohang Steelers ?:? Sangju Sangmu 1x2
South Korea K. League Challenge 29 April
  01:00 Ansan Greeners ?:? Seongnam FC 1x2
  01:00 FC Anyang ?:? Busan I'Park 1x2
South Korea National League 29 April
  01:00 Cheonan City ?:? Gangneung City
  01:00 Busan Transport Corp ?:? Gyeongju H & N
  01:00 Daejeon Korail ?:? Mokpo City
  01:00 Gimhae ?:? Changwon City
China China League 29 April
  01:00 Dalian Transcendence ?:? Yunnan Lijiang 1x2
  01:00 Nei Mongol Zhongyou FC ?:? Beijing BG
  01:00 Shanghai Shenxin ?:? Baoding Yingli Yitong 1x2
  01:00 Xinjiang Tianshan ?:? Wuhan Zall 1x2
  01:00 Shenzhen FC ?:? Qingdao Huanghai 1x2
  01:00 Hangzhou Greentown ?:? Meizhou Hakka 1x2
China Super League 29 April
  01:00 Liaoning Hongyun ?:? Beijing Guoan Game center 1x2
  01:00 Yanbian ?:? Changchun Yatai Game center 1x2
  01:00 Tianjin Quanjian ?:? Jiangsu Suning FC Game center 1x2
  01:00 Hebei CFFC ?:? Tianjin Teda Game center 1x2
  01:00 Henan Jianye ?:? Guangzhou Evergrande Game center 1x2
Romania Liga II 29 April
  Cancelled FC Academica Clinceni ?:? Unirea Tarlungeni
  01:00 FC Olimpia Satu Mare ?:? ASU Politehnica Timisoara 1x2
  01:00 CS Afumati ?:? Chindia Targoviste 1x2
  Cancelled Luceafarul Oradea ?:? Ramnicu Valcea
  01:00 CS Mioveni ?:? CSM Metalul Resita 1x2
  Cancelled Sepsi OSK ?:? ACS Berceni
  Cancelled CS Soimii Pancota ?:? Foresta Suceava
Romania Liga I Relegation Group 29 April
  01:00 Tirgu Mures ?:? Gaz Metan Medias 1x2
  01:00 FC Viitorul Constanta ?:? Astra Giurgiu 1x2
Kenya National Super League 29 April
  01:00 Police FC ?:? Bidco United
  01:00 Kibera Black Stars ?:? Ushuru FC
  01:00 GFE 105 ?:? Nairobi Stima
Kenya FKF Women Premier League Zone B 29 April
  01:00 Wadadia ?:? Nyamira County Starlets
  01:00 Spedag FC ?:? Makolanders
Kenya Premier League 29 April
  01:00 Muhoroni Youth FC ?:? Tusker FC 1x2
  01:00 Posta Rangers ?:? AFC Leopards 1x2
  01:00 Chemelil Sugar ?:? Kariobangi Sharks 1x2
  01:00 Nzoia Sugar FC ?:? SoNy Sugar
Indonesia Liga 1 29 April
  01:00 Bhayangkara Surabaya United ?:? PS TNI 1x2
  01:00 Persib Bandung ?:? Sriwijaya FC 1x2
  01:00 Pusamania Borneo ?:? Gresik United 1x2
Czech Republic FNL 29 April
  01:00 Pardubice ?:? SK Prostejov 1x2
  01:00 Zizkov ?:? Banik Ostrava 1x2
  01:00 FK MAS Taborsko ?:? Opava 1x2
  01:00 Vitkovice ?:? Usti nad Labem 1x2
  01:00 FK Varnsdorf ?:? Znojmo 1x2
Czech Republic 1. Division 29 April
  01:00 Zlin ?:? Mlada Boleslav 1x2
  01:00 Viktoria Plzen ?:? Dukla Praha 1x2
Slovakia 2. Liga Promotion Group 29 April
  01:00 Zilina B ?:? FK Spisska Nova Ves 1x2
  01:00 Dukla Banska Bystrica ?:? MSK Fomat Martin
  01:00 Spartak Trnava B ?:? Svaty Jur
  01:00 Rimavska Sobota ?:? Lipany
  01:00 Haniska ?:? FK Poprad
  01:00 FC STK 1914 Samorin ?:? Lokomotiva Zvolen
  01:00 Partizan Bardejov ?:? FK Pohronie
  01:00 Liptovsky Mikulas ?:? Nitra
Denmark Ligaen U19 29 April
  01:00 Vejle U19 ?:? AGF U19 1x2
  01:00 OB U19 ?:? Esbjerg U19
  01:00 Lyngby U19 ?:? Silkeborg U19 1x2
  01:00 FC Nordsjaelland U19 ?:? FC Midtjylland U19 1x2
Denmark Danmarksserien Grp. 3 29 April
  01:00 Esbjerg fB II ?:? Oure FA
  01:00 Kastrup B. ?:? Vanloese 1x2
  01:00 Stenloese BK ?:? Kalundborg 1x2
  01:00 GVI ?:? Rishoej 1x2
  01:00 Avedoere ?:? Herlufsholm GF 1x2
  01:00 Karlslunde IF ?:? Skovshoved 1x2
  01:00 Tarup/Paarup ?:? Kolding B 1x2
  01:00 FC Skanderborg ?:? AaB II
  01:00 KFUM Roskilde ?:? Jaegersborg 1x2
  01:00 Fremad Valby ?:? Ledoeje-Smoerum Fodbold 1x2
  01:00 Fredericia fF ?:? SSV Hoejfyn 1x2
  01:00 FC Soenderborg ?:? B 1913 1x2
  01:00 IF Lyseng ?:? VSK Aarhus II
  01:00 Virum-Sorgenfri ?:? Hilleroed 1x2
  01:00 AB Taarnby ?:? B 1908 1x2
  01:00 Varde ?:? Ringkoebing 1x2
Denmark 3F Ligaen Qualification Group 29 April
  01:00 Naesby BK ?:? Varde
  01:00 SoenderjyskE ?:? Sundby
  01:00 Skovbakken ?:? Fortuna Hjoerring 1x2
  01:00 Odense Q ?:? VSK Aarhus
  01:00 Ballerup-Skovlunde ?:? Vejle Boldklub 1x2
  01:00 Broendby ?:? KoldingQ 1x2
Denmark 1. Division Relegation Playoff Grp. 2 29 April
  01:00 IF Lyseng ?:? AaB
  01:00 Damsoe ?:? Herlufsholm
  01:00 Greve ?:? Oesterbro IF
  01:00 FB ?:? Hilleroed
Denmark Ligaen U17 29 April
  01:00 Vejle U17 ?:? AGF U17
  01:00 OB U17 ?:? Esbjerg U17
  01:00 Lyngby U17 ?:? Silkeborg U17
  01:00 AaB U17 ?:? HB Koege U17
  01:00 FC Nordsjaelland U17 ?:? FC Midtjylland U17
  01:00 Randers Freja U17 ?:? FK Viborg U17
Denmark 2. Division Promotion Group 29 April
  01:00 Kjellerup ?:? Kolding IF 1x2
  01:00 Brabrand ?:? Avarta 1x2
  01:00 Dalum ?:? Broenshoej 1x2
  01:00 Thisted ?:? Marienlyst 1x2
  01:00 Aarhus Fremad ?:? B 93 1x2
  01:00 HIK ?:? VSK Aarhus 1x2
  01:00 Fredensborg BI ?:? Jammerbugt FC 1x2
  01:00 FC Sydvest 05 ?:? Vejgaard 1x2
  01:00 Middelfart G og BK ?:? Frem 1x2
  01:00 Naesby ?:? Holbaek 1x2
  01:00 Odder IGF ?:? Svendborg 1x2
Denmark Superligaen Championship Playoff 29 April
  01:00 FC Midtjylland ?:? FC Nordsjaelland Game center 1x2
Spain Tercera Division - Grp. 15 29 April
  01:00 UDC Txantrea ?:? Cortes
  01:00 CF Torre Levante ?:? Almazora
  01:00 Vimenor CF ?:? Selaya FC
  01:00 SD Formentera ?:? Felanitx
  01:00 Toledo B ?:? CD Pedroneras
  01:00 Tolosa CF ?:? CD Vitoria
  01:00 Ciudad de Ibiza ?:? Campos
  01:00 Penya Ciutadella Esportiva ?:? Collerense
  01:00 Pamplona ?:? Pena Sport
  01:00 CD Corellano ?:? CD Erriberri
  01:00 Oberena ?:? CA Valtierrano
  01:00 At. Albericia ?:? Rayo Cantabria
  01:00 Club Deportivo Colindres ?:? CD Tropezon
  01:00 Lagun Onak ?:? Balmaseda FC
  01:00 Real Sociedad C ?:? Santutxu FC
  01:00 Atarfe Industrial CF ?:? Ciudad Torredonjimeno
  01:00 Binissalem ?:? Pena Dep. Santa Eulalia
  01:00 Arucas CF ?:? CD Union Sur Yaiza
  01:00 UD Telde ?:? Tenisca
  01:00 Calasancio ?:? CD Alfaro
  01:00 CA River Ebro ?:? UD Logrones B
  01:00 Almagro CF ?:? Villarrobledo
  01:00 Amurrio ?:? CD Basconia
  01:00 Santurtzi CD ?:? Cultural De Durango
  01:00 Constancia ?:? Ferriolense
  01:00 UCD Burlades ?:? CD Ardoi
  01:00 Anguiano ?:? CDFC La Calzada
  01:00 Arroyo ?:? CD Badajoz
  01:00 Racing Santander B ?:? Castro CF
  01:00 Club Bermeo FT ?:? Portugalete
  01:00 Santfeliuenc FC ?:? Palamos
  01:00 CF Cristo Atletico ?:? CD Mirandes B 1x2
  01:00 CD Cebrerena ?:? Atletico Astorga 1x2
  01:00 UD Rotlet Molinar ?:? Mercadal 1x2
  01:00 CD Buzanada ?:? Estrella
  01:00 UD San Fernando ?:? Las Zocas
  01:00 Valle de Egues ?:? San Juan 1x2
  01:00 Albacete B ?:? UD Carrion
  01:00 Lorca FC B ?:? Huercal Overa CF 1x2
  01:00 Zalla ?:? Beasain 1x2
  01:00 CD Getxo ?:? SD Deusto
  01:00 AD Ceuta FC ?:? UB Lebrijana
  01:00 Olimpico de Totana ?:? Cieza
  01:00 Atletico Espeleno ?:? CD Cabecense
  01:00 CP Valdivia ?:? Calamonte
  01:00 CF Platges de Calvia ?:? Club Santa Catalina Atletico
Spain Primera Division 29 April
  01:00 Real Sociedad ?:? Granada Game center 1x2
  01:00 Real Madrid ?:? Valencia Game center 1x2
  01:00 Las Palmas ?:? Atletico Madrid Game center 1x2
  01:00 Espanyol ?:? Barcelona Game center 1x2
Spain Segunda Division 29 April
  01:00 UCAM Murcia ?:? Tenerife 1x2
  01:00 Levante ?:? Real Oviedo 1x2
  01:00 Valladolid ?:? Numancia 1x2
  01:00 Zaragoza ?:? Getafe 1x2
Spain Segunda B Grp. II 29 April
  01:00 Athletic Bilbao B ?:? Fuenlabrada 1x2
  01:00 Barcelona B ?:? AE Prat 1x2
  01:00 Zamudio SD ?:? Rayo Majadahonda 1x2
  01:00 Coruxo F.C. ?:? Racing de Ferrol 1x2
  01:00 Arenas Getxo ?:? SD Amorebieta 1x2
  01:00 Llagostera ?:? Lleida Esportiu 1x2
  01:00 Sabadell ?:? CE L'Hospitalet 1x2
  01:00 U. Mutilvera ?:? Izarra 1x2
  01:00 La Roda ?:? CD El Ejido 2012 1x2
Estonia Meistriliiga 29 April
  01:00 Trans Narva ?:? JK Sillamae Kalev 1x2
  01:00 FCI Tallinn ?:? Paide Linnameeskond 1x2
Estonia Esiliiga 29 April
  01:00 Talinna Kalev ?:? Levadia Tallinn U21 1x2
  01:00 Maardu Linnameeskond ?:? Tartu JK Welco 1x2
Sweden 2. Division Vaestra Goetaland 29 April
  01:00 Hittarps IK ?:? Tvaaaakers IF 1x2
  01:00 Skellefteaa ?:? Soederhamn 1x2
  01:00 Gaellivare Malmbergets FF ?:? IFK Timraa 1x2
  01:00 Bollnaes GIF FF ?:? Moroen BK 1x2
  01:00 Lindome GIF ?:? Hoeganaes BK 1x2
  01:00 Saevedalens IF ?:? Assyriska Turabdin IK 1x2
  01:00 Hudiksvalls FF ?:? Bodens BK
  01:00 Skiljebo SK ?:? BK Forward 1x2
  01:00 Karlbergs BK ?:? IFK Aspudden-Tellus 1x2
  01:00 Ullareds IK ?:? Vinbergs IF 1x2
  01:00 Tenhults IF ?:? Torslanda IK 1x2
  01:00 Rynninge ?:? Oerebro Syrianska IF 1x2
  01:00 Asarums IF FK ?:? Raeppe GOIF 1x2
  01:00 Vaenersborgs FK ?:? Vaenersborgs IF 1x2
  01:00 IK Gauthiod ?:? Lidkoepings FK 1x2
  01:00 IFK Oestersund ?:? Taefteaa IK 1x2
  01:00 Anundsjoe IF ?:? Piteaa 1x2
  01:00 Gamla Upsala ?:? Syrianska IF Kerburan 1x2
  01:00 Dalstorps IF ?:? Eskilsminne IF 1x2
  01:00 Varbergs GIF FK ?:? Halmia 1x2
  01:00 Lindsdals IF ?:? Lunds BK 1x2
  01:00 Vimmerby IF ?:? IFK Malmoe FK 1x2
  01:00 Karlstad BK ?:? Lerums IS 1x2
  01:00 Vaargaarda IK ?:? IFK Uddevalla 1x2
  01:00 Stenungsunds IF ?:? Skoftebyns IF 1x2
  01:00 Haernoesands FF ?:? Valbo FF 1x2
  01:00 Karlslunds IF HFK ?:? Stroemsbergs IF 1x2
  01:00 IFK Kumla ?:? IF Sylvia 1x2
  01:00 IFK Lidingoe ?:? Sundbybergs IK 1x2
  01:00 Haessleholms IF ?:? IFK Haessleholm 1x2
Sweden 1. Division North 29 April
  01:00 Sandvikens IF ?:? Team TG FF 1x2
  01:00 Qviding FIF ?:? Oskarshamns AIK 1x2
  01:00 Arameiska-Syrianska IF ?:? Vaesteraas SK 1x2
  01:00 Nykoepings BIS ?:? IK Brage 1x2
  01:00 Assyriska BK ?:? Husqvarna FF 1x2
Sweden Damallsvenskan 29 April
  01:00 IF Limhamn Bunkeflo ?:? Kristianstads DFF 1x2
Sweden Superettan 29 April
  01:00 Dalkurd FF ?:? Gefle 1x2
Sweden Allsvenskan 29 April
  01:00 Hammarby ?:? AFC Eskilstuna Game center 1x2
Kazakhstan Premier League 29 April
  01:00 Shakhter Karagandy ?:? Ordabasy Shymkent 1x2
  01:00 Tobol Kostanay ?:? Irtysh Pavlodar 1x2
  01:00 Kaisar Kyzylorda ?:? FC Astana 1x2
  01:00 Okzhetpes Kokshetau ?:? Aktobe 1x2
  01:00 Kairat Almaty ?:? Akzhaiyk Uralsk 1x2
  01:00 Taraz ?:? Atyrau 1x2
Norway Cup 29 April
  01:00 Tromsdalen ?:? Oevrevoll Hosle
Norway 3. Divisjon Avd. 5 29 April
  01:00 Mo ?:? Traeff 1x2
  01:00 Brann 2 ?:? Herd
  01:00 Frigg ?:? Korsvoll 1x2
  01:00 Flisa ?:? Lokomotiv Oslo FK 1x2
  01:00 Brattvaag ?:? FK Fyllingsdalen 1x2
  01:00 Varegg ?:? Spjelkavik 1x2
  01:00 Express ?:? Viking 2
  01:00 Oern-Horten ?:? Vestfossen 1x2
  01:00 Kvik Halden ?:? Droebak/Frogn 1x2
  01:00 Odds Ballklubb 3 ?:? Holmen
  01:00 Sprint Jeloey ?:? Ullern 1x2
  01:00 Os ?:? Fjoera
  01:00 Verdal ?:? Tillerbyen 1x2
  01:00 Junkeren ?:? Sverresborg 1x2
  01:00 Mosjoeen ?:? Strindheim 1x2
  01:00 Steinkjer ?:? Orkla 1x2
  01:00 Ready ?:? Redalen 1x2
  01:00 Skjetten ?:? Loerenskog 1x2
  01:00 Skjervoey ?:? Salangen 1x2
Norway Toppserien 29 April
  01:00 Vaalerenga ?:? Arna-Bjoernar 1x2
Norway 2. Divisjon Avd. 2 29 April
  01:00 Vard Haugesund ?:? Notodden 1x2
  01:00 Finnsnes ?:? Hamarkameratene 1x2
  01:00 Hoenefoss ?:? Vindbjart 1x2
  01:00 Grorud ?:? Kjelsaas 1x2
  01:00 Brumunddal ?:? Raufoss 1x2
  01:00 KFUM ?:? Alta 1x2
Norway Eliteserien 29 April
  01:00 Brann ?:? Viking Game center 1x2
Lithuania A Lyga 29 April
  01:00 Lietava Jonava ?:? Suduva 1x2
  01:00 Stumbras Kaunas ?:? Traku FK 1x2
International Friendlies 29 April
  01:00 Seychelles ?:? Mauritius
  01:00 Malawi ?:? Madagascar
International Champions League Final Stage 29 April
  01:00 Paris SG ?:? Barcelona 1x2
  01:00 Olympique Lyonnais ?:? Manchester City 1x2
Portugal Segunda Liga 29 April
  01:00 Portimonense ?:? Leixoes 1x2
  01:00 Vitoria de Guimaraes B ?:? Braga B 1x2
Portugal Primeira Liga 29 April
  01:00 Boavista ?:? Tondela 1x2
  01:00 Nacional ?:? Rio Ave 1x2
  01:00 Benfica ?:? Estoril 1x2
  01:00 Chaves ?:? FC Porto 1x2
Turkey 2. Lig - Red Group 29 April
  01:00 1461 Trabzon ?:? Inegolspor 1x2
  01:00 Amed Sportif ?:? Kahramanmaraspor
  01:00 Erzurum BB ?:? Fethiyespor
  01:00 Keciorengucu ?:? Fatih Karagumruk
  01:00 Anadolu Selcukspor ?:? Hacettepe Spor Kulubu
  01:00 Nazilli Belediyespor ?:? Pendikspor
  01:00 Istanbulspor ?:? Sivas Belediye Spor
  01:00 Zonguldak Komurspor ?:? Ofspor
  01:00 Tepecikspor ?:? Kocaeli Birlik Spor
  01:00 Anadolu Uskudar 1908 ?:? Bucaspor
  01:00 Kastamonuspor ?:? Kayseri Erciyesspor
  01:00 Menemen Belediyespor ?:? Karsiyaka
  01:00 Ankaragucu ?:? Hatayspor
  01:00 Eyupspor ?:? Tokatspor 1x2
  01:00 Etimesgut Belediyespor ?:? Gumushanespor 1x2
  01:00 Bugsasspor ?:? Kirklarelispor 1x2
  01:00 Tuzlaspor ?:? Aydinspor
  01:00 Sariyer ?:? Nigde Belediyespor
Turkey 3. Lig Grp. 2 29 April
  01:00 Turk Metal Kirikkalespor ?:? Batman Petrolspor
  01:00 Kizilcabolukspor ?:? Kozan Belediyespor
  01:00 Corum Belediyespor ?:? Sancaktepe Belediyespor
  01:00 Altay ?:? Beylerbeyispor
  01:00 Kartalspor ?:? 24 Erzincanspor
  01:00 Kocaelispor ?:? Golcukspor
  01:00 Bayburt Genclikspor ?:? Tekirdagspor
  01:00 Karacabey Birlikspor ?:? Ankara Demirspor
  01:00 Kutahyaspor ?:? Cizrespor
  01:00 Manavgat ?:? Erzin Belediyespor
  01:00 Elaziz Belediyespor ?:? Diyarbakirspor
  01:00 Darica Genclerbirligi ?:? Muglaspor
  01:00 Orduspor ?:? Tarsus
  01:00 Sultanbeyli Belediyespor ?:? Bergama Belediyespor
  01:00 Payas Belediyespor 1975 ?:? Ankara Adliyespor
  01:00 Sakaryaspor ?:? Maltepespor
  01:00 Denizli Belediyespor ?:? 12 Bingolspor
  01:00 Orhangazispor ?:? Bayrampasa
  01:00 Yomraspor ?:? Halide Edip Adivar Spor
  01:00 Bodrumspor ?:? Yesil Bursa
  01:00 Tire 1922 Spor ?:? Manisa Buyukşehir Belediyespor
  01:00 Kirikhanspor ?:? Silivrispor
  01:00 Duzcespor ?:? Kemerspor 2003
  01:00 Dersimspor ?:? Catalcaspor
  01:00 Pazarspor ?:? Dardanelspor
  01:00 Erbaaspor ?:? Derince Spor A.S.
  01:00 Afjet Afyonspor ?:? Duzyurtspor
Turkey 1. Lig 29 April
  01:00 Denizlispor ?:? Elazigspor 1x2
  01:00 Yeni Malatyaspor ?:? Goztepe 1x2
  01:00 Altinordu ?:? Sanliurfaspor 1x2
  01:00 Adana Demirspor ?:? Bandirmaspor 1x2
Turkey Super Lig 29 April
  01:00 Kayserispor ?:? Alanyaspor Game center 1x2
  01:00 Trabzonspor ?:? Genclerbirligi Game center 1x2
Hong Kong First Division 29 April
  01:00 Shatin SA ?:? Wong Tai Sin 1x2
  01:00 Wing Yee ?:? Sun Hei Sports Club 1x2
Thailand Thai League 29 April
  01:00 Thai Honda ?:? Chonburi 1x2
  01:00 Ubon UMT FC ?:? Sukhothai FC 1x2
  01:00 Nakhon Ratchasima FC ?:? Bangkok United 1x2
  01:00 Buriram United ?:? Sisaket FC 1x2
Thailand Thai League 2 29 April
  01:00 Chiangmai FC ?:? Krabi FC 1x2
  01:00 Songkhla United FC ?:? BBCU FC
  01:00 Air Force Central FC ?:? PTT Rayong FC 1x2
  01:00 Army United ?:? Bangkok FC 1x2
Germany 2. Bundesliga 29 April
  01:00 Nuernberg ?:? VfB Stuttgart 1x2
  01:00 Karlsruher SC ?:? Kaiserslautern 1x2
  01:00 Arminia Bielefeld ?:? Greuther Fuerth 1x2
Germany Regionalliga North 29 April
  01:00 Wolfsburg II ?:? SV Eichede 1x2
  01:00 ZFC Meuselwitz ?:? BFC Dynamo 1x2
  01:00 Budissa Bautzen ?:? FC Schoenberg 95 1x2
  01:00 SV Seligenporten ?:? 1860 Muenchen II 1x2
  01:00 SV Schalding-Heining ?:? Greuther Fuerth II 1x2
  01:00 Ulm ?:? Kickers Offenbach 1x2
  01:00 Hoffenheim II ?:? Koblenz 1x2
  01:00 Waldhof Mannheim ?:? Teutonia Watzenborn-Steinberg 1x2
  01:00 Elversberg ?:? Pirmasens 1x2
  01:00 Hessen Kassel ?:? VfB Stuttgart II 1x2
  01:00 Kaiserslautern II ?:? Saarbruecken 1x2
  01:00 SC Verl ?:? Borussia Dortmund II 1x2
  01:00 Borussia Moenchengladbach II ?:? Alemannia Aachen 1x2
  01:00 Bonner SC ?:? SC Wiedenbrueck 1x2
  01:00 Viktoria Koeln 1904 ?:? Oberhausen 1x2
  01:00 RW Essen ?:? Sportfreunde Siegen 1x2
  01:00 SV Roedinghausen ?:? FC Koeln II 1x2
  01:00 Eintracht Norderstedt ?:? TSV Havelse 1x2
  01:00 Luebeck ?:? Lupo-Martini Wolfsburg 1x2
Germany Oberliga Bayern South 29 April
  01:00 BCF Wolfratshausen ?:? FC Sonthofen 1x2
  01:00 SV Lichtenberg 47 ?:? Hansa Rostock II 1x2
  01:00 Germania Schoeneiche ?:? SV Altluedersdorf
  01:00 VSG Altglienicke ?:? Hertha Zehlendorf 1x2
  01:00 Optik Rathenow ?:? SV Gruen-Weiß Brieselang 1x2
  01:00 SSV Markranstaedt ?:? FSV Barleben 1911
  01:00 Bischofswerdaer FV ?:? FC International Leipzig 1x2
  01:00 Union Neumuenster ?:? Heider SV
  01:00 NTSV Strand ?:? Holstein Kiel II
  01:00 TSB Flensburg ?:? Concordia Schoenkirchen 1x2
  01:00 TSV Kropp ?:? Flensburg 08
  01:00 TSV Altenholz ?:? SV Frisia 03 RL 1x2
  01:00 FC Ismaning ?:? SV Heimstetten 1x2
  01:00 Saar 05 Saarbruecken ?:? Neunkirchen
  01:00 FC Kilia Kiel ?:? Eutin 08
  01:00 KSV Baunatal ?:? SV Rot-Weiss Hadamar
  01:00 Sportfreunde Seligenstadt ?:? Borussia Fulda 1x2
  01:00 Viktoria Kelsterbach ?:? Bayern Alzenau
  01:00 FC Ederbergland ?:? TSV Lehnerz
  01:00 SV Steinbach 1920 ?:? FSC Lohfelden 1x2
  01:00 Eintracht Stadtallendorf ?:? Rot-Weiss Darmstadt 1x2
  01:00 SC Hessen Dreieich ?:? OSC Vellmar 1x2
  01:00 VfL Frohnlach ?:? Wuerzburger Kickers II
  01:00 Wurzburger ?:? SC Eltersdorf
  01:00 FC Sand ?:? VfB Eichstatt 1x2
  01:00 SV Kirchanschoring ?:? TSV Dachau 1x2
  01:00 Gundelfingen ?:? FC Unterfoehring 1x2
  01:00 Blumenthaler SV ?:? Oberneuland
  01:00 TSV Melchiorshausen ?:? VfL Bremen
  01:00 OSC Bremerhaven ?:? Geestemuende
  01:00 TSV Schilksee ?:? Neumuenster 1x2
  01:00 TuS Hartenholm ?:? SV Todesfelde
  01:00 FSV Hollenbach ?:? Stuttgarter Kickers II
  01:00 1. CfR Pforzheim ?:? Goeppinger SV 1x2
  01:00 SV Oberachern ?:? SV Sandhausen ll
  01:00 Reutlingen ?:? Freiburg II 1x2
  01:00 TSG Balingen ?:? Offenburger FV
  01:00 FSV 08 Bissingen ?:? SpVgg Neckarelz
  01:00 Bahlinger SC ?:? FV Ravensburg 1x2
  01:00 Neckarsulmer Sport Union ?:? Karlsruher SC II 1x2
  01:00 FC Karbach ?:? FSV Salmrohr
  01:00 Pfeddersheim ?:? SV Morlautern
  01:00 SC Hauenstein ?:? Arminia Ludwigshafen 1x2
  01:00 SV Roechling ?:? FSV Jaegersburg 1x2
  01:00 TuS Mechtersheim ?:? TSV Schott Mainz 1x2
  01:00 SpVgg Weiden ?:? Viktoria Aschaffenburg 1x2
  01:00 FC Amberg ?:? Ansbach 1x2
  01:00 TSV Grossbardorf ?:? Alemannia Haibach 1x2
  01:00 SV Erlenbach ?:? ASV Neumarkt 1x2
  01:00 TSV Rain/Lech ?:? SV Pullach
  01:00 SpVgg Hankofen-Hailing ?:? TSV Landsberg 1x2
  01:00 SSV Jeddeloh ?:? SVG Goettingen 1x2
  01:00 HSC Hannover ?:? TuS Bersenbrueck
  01:00 Spelle-Venhaus ?:? FC Wunstorf 1x2
  01:00 TSV Laegerdorf ?:? Oldenburger SV
Germany 3. Liga 29 April
  01:00 Chemnitzer FC ?:? RW Erfurt 1x2
  01:00 Jahn Regensburg ?:? Holstein Kiel 1x2
  01:00 Hansa Rostock ?:? Wehen 1x2
  01:00 Sonnenhof Großaspach ?:? Werder Bremen II 1x2
  01:00 Hallescher FC ?:? Magdeburg 1x2
  01:00 FSV Frankfurt ?:? Mainz 05 II 1x2
  01:00 Aalen ?:? Duisburg 1x2
  01:00 Sportfreunde Lotte ?:? Osnabrueck 1x2
Germany 1. Bundesliga 29 April
  01:00 Borussia Dortmund ?:? FC Cologne Game center 1x2
  01:00 Mainz 05 ?:? Borussia Moenchengladbach Game center 1x2
  01:00 Werder Bremen ?:? Hertha Berlin Game center 1x2
  01:00 Darmstadt ?:? Freiburg Game center 1x2
  01:00 RasenBallsport Leipzig ?:? Ingolstadt Game center 1x2
  01:00 Wolfsburg ?:? Bayern Munich Game center 1x2
Ukraine 1. Division 29 April
  01:00 Naftovik ?:? MFK Mykolaiv 1x2
  01:00 Veres Rivne ?:? Arsenal Kyiv
  01:00 FC Avanhard Kramatorsk ?:? Skala Stryi
  01:00 Bukovyna Chernivtsi ?:? Poltava 1x2
  01:00 FC Kolos Kovalivka ?:? FC Hirnyk-Sport 1x2
  01:00 Desna ?:? FC Sumy 1x2
Ukraine Premier League Relegation Group 29 April
  01:00 Zirka ?:? Karpaty 1x2
  01:00 Vorskla ?:? Stal Kamianske 1x2
Latvia Virsliga 29 April
  01:00 SK Babite ?:? FS Metta/LU 1x2
  01:00 FK Liepaja ?:? FK Spartaks 1x2
Latvia 1. Division 29 April
  01:00 Auda ?:? Smiltene 1x2
  01:00 Valmieras FK ?:? BFC Daugavpils
  01:00 JDFS Alberts ?:? Grobina 1x2
  01:00 FK Tukums 2000 ?:? Preilu
  01:00 RTU FC ?:? Olaine
Belarus 1. Division 29 April
  01:00 Energetik-BGU ?:? FC Luch Minsk 1x2
  01:00 Baranovichi ?:? Granit Mikashevichi 1x2
  01:00 FC Smorgon ?:? FK Orsha
  01:00 FC Torpedo Minsk ?:? FK Osipovichy 1x2
  01:00 Gomelzheldortrans ?:? Belshina Bobruisk 1x2
  01:00 Volna ?:? FC Slonim
  01:00 Neman-Agro ?:? Lida
  01:00 Khimik Svetlogorsk ?:? Smolevichy
Belarus Premier League 29 April
  01:00 Naftan Novopolotsk ?:? Krumkachy Minsk 1x2
  01:00 FC Minsk ?:? Isloch 1x2
  01:00 Neman Grodno ?:? FK Vitebsk 1x2
Scotland Premiership 29 April
  01:00 Rangers ?:? Celtic 1x2
  01:00 Aberdeen ?:? St.Johnstone 1x2
  01:00 Hearts ?:? Partick Thistle 1x2
  01:00 Hamilton Academical ?:? Kilmarnock 1x2
  01:00 Motherwell ?:? Dundee FC 1x2
Scotland Championship 29 April
  01:00 Ayr United ?:? Hibernian 1x2
  01:00 Dunfermline Athletic ?:? Greenock Morton 1x2
  01:00 Falkirk ?:? Queen of South 1x2
  01:00 St. Mirren ?:? Raith Rovers 1x2
  01:00 Dundee United ?:? Dumbarton 1x2
Scotland League One 29 April
  01:00 Alloa Athletic ?:? Stranraer 1x2
  01:00 Brechin City ?:? Albion Rovers 1x2
  01:00 East Fife ?:? Airdrieonians 1x2
  01:00 Livingston ?:? Peterhead 1x2
  01:00 Queen's Park ?:? Stenhousemuir 1x2
Scotland League Two 29 April
  01:00 Annan Athletic ?:? Montrose 1x2
  01:00 Arbroath ?:? Elgin City 1x2
  01:00 Clyde ?:? Berwick Rangers 1x2
  01:00 Cowdenbeath ?:? Forfar Athletic 1x2
  01:00 Edinburgh City ?:? Stirling Albion 1x2
Scotland League Two Playoff 29 April
  01:00 Buckie Thistle ?:? East Kilbride
England National League 29 April
  01:00 Aldershot Town ?:? Braintree Town 1x2
  01:00 Barrow ?:? Dover 1x2
  01:00 Chester FC ?:? Boreham Wood 1x2
  01:00 Dagenham & Redbridge ?:? Woking 1x2
  01:00 Eastleigh ?:? Wrexham 1x2
  01:00 Gateshead FC ?:? Bromley 1x2
  01:00 Guiseley ?:? Solihull Moors 1x2
  01:00 Macclesfield Town ?:? Sutton United 1x2
  01:00 Maidstone ?:? Tranmere Rovers 1x2
  01:00 Southport ?:? Lincoln 1x2
  01:00 Torquay United ?:? North Ferriby United 1x2
  01:00 York City ?:? Forest Green Rovers 1x2
England Premier League 29 April
  01:00 Southampton ?:? Hull City Game center 1x2
  01:00 Stoke City ?:? West Ham United Game center 1x2
  01:00 Sunderland ?:? AFC Bournemouth Game center 1x2
  01:00 West Bromwich Albion ?:? Leicester City Game center 1x2
  01:00 Crystal Palace ?:? Burnley Game center 1x2
England Championship 29 April
  01:00 Barnsley ?:? Burton Albion 1x2
  01:00 Birmingham City ?:? Huddersfield Town 1x2
  01:00 Blackburn Rovers ?:? Aston Villa 1x2
  01:00 Derby County ?:? Wolverhampton Wanderers 1x2
  01:00 Fulham ?:? Brentford 1x2
  01:00 Ipswich Town ?:? Sheffield Wednesday 1x2
  01:00 Leeds United ?:? Norwich City 1x2
  01:00 Preston North End ?:? Rotherham United 1x2
  01:00 Queens Park Rangers ?:? Nottingham Forest 1x2
  01:00 Reading ?:? Wigan Athletic 1x2
  01:00 Brighton & Hove Albion ?:? Bristol City 1x2
England League 2 29 April
  01:00 Accrington Stanley ?:? Luton Town 1x2
  01:00 Barnet ?:? Grimsby Town 1x2
  01:00 Cambridge United ?:? Crawley Town 1x2
  01:00 Carlisle United ?:? Newport County 1x2
  01:00 Cheltenham Town ?:? Hartlepool United 1x2
  01:00 Doncaster Rovers ?:? Exeter City 1x2
  01:00 Leyton Orient ?:? Colchester United 1x2
  01:00 Mansfield Town ?:? Portsmouth 1x2
  01:00 Morecambe ?:? Wycombe Wanderers 1x2
  01:00 Notts County ?:? Blackpool 1x2
  01:00 Plymouth Argyle ?:? Crewe Alexandra 1x2
  01:00 Yeovil Town ?:? Stevenage 1x2
England National League North 29 April
  01:00 AFC Fylde ?:? Worcester 1x2
  01:00 Telford ?:? Harrogate 1x2
  01:00 Alfreton Town ?:? Nuneaton Town 1x2
  01:00 Brackley Town ?:? Stalybridge 1x2
  01:00 Chorley ?:? Halifax Town 1x2
  01:00 Curzon ?:? Boston United 1x2
  01:00 FC United of Manchester ?:? Gainsborough 1x2
  01:00 Kidderminster Harriers ?:? Bradford PA 1x2
  01:00 Salford City ?:? Darlington 1883 1x2
  01:00 Stockport ?:? Gloucester City 1x2
  01:00 Tamworth ?:? Altrincham 1x2
  01:00 Bath City ?:? Welling United 1x2
  01:00 Bishop's Stortford ?:? Truro City 1x2
  01:00 East Thurrock United ?:? Wealdstone 1x2
  01:00 Eastbourne Borough ?:? St.Albans 1x2
  01:00 Ebbsfleet United ?:? Oxford City 1x2
  01:00 Gosport Borough ?:? Whitehawk 1x2
  01:00 Hampton & Richmond ?:? Concord Rangers 1x2
  01:00 Hemel Hempstead ?:? Weston Super Mare 1x2
  01:00 Hungerford Town ?:? Chelmsford 1x2
  01:00 Margate ?:? Maidenhead United 1x2
  01:00 Poole Town FC ?:? Dartford 1x2
England Northern Premier Division Playoff 29 April
  01:00 Spennymoor Town FC ?:? Stourbridge 1x2
Uzbekistan Uzbek League 29 April
  01:00 Metallurg Bekobod ?:? Buxoro
  01:00 Dinamo Samarkand ?:? Sogdiyona Jizzax
  01:00 Neftchi Fargona ?:? OTMK Olmaliq
  01:00 Shortan Guzor ?:? Kokand 1912
  01:00 Lokomotiv Tashkent ?:? Obod
  01:00 Qizilqum Zarafshon ?:? Nasaf Qarshi
Singapore S.League 29 April
  01:00 Albirex Niigata FC ?:? Warriors FC 1x2
Poland 2. Division 29 April
  01:00 Rakow Czestochowa ?:? Blekitni Stargard 1x2
  01:00 Warta Poznan ?:? ROW Rybnik 1964 1x2
  01:00 Odra Opole ?:? Puszcza Niepolomice 1x2
  01:00 Stal Stalowa Wola ?:? Gryf Wejherowo 1x2
  01:00 GKS Belchatow ?:? KS Legionovia Legionowo 1x2
  01:00 Olimpia Elblag ?:? Siarka Tarnobrzeg 1x2
  01:00 Kotwica Kolobrzeg ?:? Olimpia Zambrow 1x2
Poland Ekstraklasa Relegation Group 29 April
  01:00 Wisla Plock ?:? Ruch Chorzow 1x2
  01:00 Slask Wroclaw ?:? Gornik Leczna 1x2
  01:00 Lechia Gdansk ?:? Termalica Nieciecza 1x2
Poland 1. Division 29 April
  01:00 GKS Katowice ?:? GKS Tychy 71 1x2
  01:00 Zaglebie Sosnowiec ?:? Wisla Pulawy 1x2
  01:00 Chojniczanka Chojnice ?:? Sandecja Nowy Sacz 1x2
  01:00 Bytovia Bytow ?:? Olimpia Grudziadz 1x2
  01:00 Stomil Olsztyn ?:? Pogon Siedlce 1x2
  01:00 Wigry Suwalki ?:? MKS Kluczbork 1x2
Azerbaijan Premier League 29 April
  01:00 AZAL PFC Baku ?:? Zira
  01:00 Sumqayit ?:? FK Qabala
  01:00 FC Kapaz ?:? Inter Baku
  01:00 FK Neftchi ?:? Qarabag FK
Georgia Erovnuli Liga 29 April
  01:00 Lokomotivi Tbilisi ?:? Chikhura
  01:00 Saburtalo ?:? FC Shukura Kobuleti
Georgia Erovnuli Liga 2 29 April
  01:00 FC Zugdidi ?:? Merani Martvili
  01:00 FC Gagra ?:? FC Tskhinvali
  01:00 FS Rustavi ?:? FC Mesakhte Tkibuli
Albania 1. Division A Promotion Group 29 April
  01:00 KF Erzeni ?:? KF Kamza
  01:00 Burreli ?:? Shenkolli
  01:00 Tomori ?:? Shkumbini
  01:00 Dinamo Tirana ?:? Sopoti Librazhd
  01:00 Turbina Cerrik ?:? Elbasani
  01:00 Besa ?:? Terbuni Puke
  01:00 Adriatiku Mamurrasi ?:? Iliria Fushe-Kruje
Albania Kategoria Superiore 29 April
  01:00 Vllaznia ?:? KS Korabi
  01:00 Kukesi ?:? Laci
Netherlands Tweede Divisie 29 April
  01:00 Jong FC Twente ?:? De Treffers 1x2
  01:00 Koninklijke HFC ?:? Excelsior Maassluis 1x2
  01:00 Spakenburg ?:? Kozakken Boys 1x2
  01:00 AFC ?:? HHC 1x2
  01:00 Lienden ?:? Jong AZ Alkmaar 1x2
  01:00 GVVV Veenendaal ?:? TEC 1x2
  01:00 Jong Vitesse ?:? Katwijk 1x2
  01:00 VVSB ?:? Barendrecht 1x2
Netherlands Derde Divisie Saturday 29 April
  01:00 Lisse ?:? ONS Sneek
  01:00 Harkemase Boys ?:? SVV Scheveningen
  01:00 Jong FC Volendam ?:? Rijnvogels
  01:00 Rijnsburgse Boys ?:? VVOG
  01:00 ASWH ?:? Capelle
  01:00 DVS 33 ?:? HSV ODIN '59
  01:00 Jong FC Groningen ?:? IJsselmeervogels
  01:00 Quick Boys ?:? Jong Almere City FC
  01:00 SteDoCo ?:? Huizen
France Ligue 2 29 April
  01:00 Troyes ?:? Brest 1x2
France National 29 April
  01:00 Quevilly ?:? Marseille Consolat 1x2
France CFA Grp. C 29 April
  01:00 Lyon B ?:? Saint Louis Neuweg
  01:00 Le Havre B ?:? St Maur Lusitanos 1x2
  01:00 Vitre ?:? Bergerac Perigord
  01:00 Lorient B ?:? Nantes B
  01:00 US Granvillaise ?:? Vendee Fontenay Foot
  01:00 Romorantin ?:? Cholet
  01:00 Trelissac ?:? Paris Saint Germain B
  01:00 Voltigeurs de Chateaubriant ?:? FC Chartres
  01:00 Rennes B ?:? St. Malo
  01:00 Lille B ?:? Poissy
  01:00 Fleury Merogis U.S ?:? Drancy 1x2
  01:00 Entente SSG ?:? AC Boulogne-Billancourt 1x2
  01:00 Dieppe ?:? Lens B
  01:00 Calais ?:? Arras
  01:00 Viry Chatillon ?:? Wasquehal 1x2
  01:00 Mulhouse ?:? Andrezieux
  01:00 Annecy FC ?:? Moulins Yzeure
  01:00 Raon L Etape ?:? Grenoble
  01:00 Le Puy ?:? Villefranche Beaujolais
  01:00 Monts Or Azergues ?:? Reims B
  01:00 Auxerre B ?:? Jura Sud
  Cancelled Montceau ?:? Evian Thonon Gaillard
  01:00 Marseille B ?:? Nice B
  01:00 Monaco B ?:? Sete 1x2
  01:00 Martigues ?:? Tarbes
  01:00 Hyeres ?:? US Colomiers
  01:00 ES Paulhan Pezenas ?:? Toulon Var
  01:00 US Le Pontet ?:? Etoile Frejus Saint-Raphael
  01:00 Plabennec ?:? Mantes
  01:00 Croix ?:? Amiens AC 1x2
  01:00 Stade Montois ?:? Montpellier B
  01:00 Rodez ?:? Marignane
France Ligue 1 29 April
  01:00 Monaco ?:? Toulouse Game center 1x2
  01:00 Montpellier ?:? Lille Game center 1x2
  01:00 SC Bastia ?:? Rennes Game center 1x2
  01:00 Nantes ?:? Lorient Game center 1x2
  01:00 Guingamp ?:? Saint-Etienne Game center 1x2
  01:00 Metz ?:? Nancy Game center 1x2
Croatia 1. Division 29 April
  01:00 Dinamo Zagreb ?:? Cibalia 1x2
  01:00 Rijeka ?:? Inter Zapresic 1x2
Croatia 2. Division 29 April
  01:00 Lucko ?:? NK Hrvatski Dragovoljac 1x2
  01:00 Imotski ?:? NK Zagreb
  01:00 Novigrad ?:? Solin
Switzerland Promotion League 29 April
  01:00 Basel II ?:? Sion II
  01:00 FC Zuerich II ?:? La Chaux-de-Fonds
  01:00 Old Boys ?:? Cham
  01:00 FC Rapperswil-Jona ?:? Bavois
  01:00 FC United Zuerich ?:? SC YF Juventus Zuerich
  01:00 Tuggen ?:? FC Koeniz
  01:00 Stade Nyonnais ?:? Breitenrain
Switzerland 1. Liga Grp. 2 29 April
  01:00 Black Stars ?:? FC Muensingen
  01:00 Team Vaud U21 ?:? Echallens
  01:00 Mendrisio FC ?:? FC Thalwil
  01:00 Eschen/Mauren ?:? FC Balzers
  01:00 Martigny ?:? Fribourg
  01:00 FC Sursee ?:? Luzern II
  01:00 FC Azzurri 90 ?:? Young Boys II
  01:00 Etoile Carouge ?:? Naters
  01:00 Buochs ?:? FC Schoetz
  01:00 FC Wettswil-Bonstetten ?:? Seefeld
  01:00 FC Gossau ?:? FC Seuzach
  01:00 Yverdon ?:? Lancy FC
  01:00 Dudingen ?:? FC La Sarraz Eclepens
  01:00 Solothurn ?:? Baden
  01:00 Thun II ?:? Wangen
  01:00 Vevey ?:? FC Stade Lausanne-Ouchy
  01:00 Bellinzona ?:? Red Star Zuerich
  01:00 St. Gallen II ?:? Winterthur II
Switzerland Super League 29 April
  01:00 Lausanne ?:? FC Vaduz Game center 1x2
Switzerland Challenge League 29 April
  01:00 Chiasso ?:? FC Zuerich 1x2
  01:00 Le Mont LS ?:? Wil 1x2
  01:00 Schaffhausen ?:? Servette 1x2
  01:00 Winterthur ?:? Aarau 1x2
  01:00 Wohlen ?:? Xamax 1x2
Italy Serie B 29 April
  01:00 Latina ?:? Ascoli Picchio FC 1898 Game center 1x2
  01:00 Ternana ?:? Carpi Game center 1x2
  01:00 Cittadella ?:? Cesena Game center 1x2
  01:00 Pro Vercelli ?:? Perugia Game center 1x2
  01:00 Bari ?:? Pisa Game center 1x2
  01:00 Spezia ?:? SPAL 2013 Game center 1x2
  01:00 Trapani ?:? Entella Game center 1x2
Italy Serie D Grp. I 29 April
  01:00 US Palmese ?:? Nerostellati Frattese
Italy Lega Pro Grp. A 29 April
  01:00 Lupa Roma ?:? Alessandria 1x2
  01:00 Viterbese ?:? Arezzo 1x2
  01:00 Lucchese ?:? Carrarese 1x2
  01:00 Renate ?:? Como 1x2
  01:00 Livorno ?:? Cremonese 1x2
  01:00 Prato ?:? Giana Erminio
  01:00 Pontedera ?:? Piacenza
  01:00 Racing Roma ?:? Pistoiese
  01:00 Olbia ?:? Robur Siena
  01:00 Pro Piacenza ?:? Tuttocuoio 1x2
Italy Serie A 29 April
  01:00 Torino ?:? Sampdoria Game center 1x2
South Africa Premier Soccer League 29 April
  01:00 Free State Stars ?:? Polokwane City 1x2
  01:00 SuperSport United ?:? Kaizer Chiefs 1x2
  01:00 Orlando Pirates ?:? Chippa United 1x2
South Africa National First Division 29 April
  01:00 Black Leopards ?:? AmaZulu 1x2
  01:00 Witbank Spurs ?:? Milano United FC 1x2
  01:00 FC Cape Town ?:? Jomo Cosmos 1x2
  01:00 Stellenbosch FC ?:? Mthatha Bucks 1x2
  01:00 Mbombela United ?:? Engen Santos FC
  01:00 Real Kings FC ?:? Royal Eagles 1x2
Armenia Premier League 29 April
  01:00 Alashkert FC ?:? Ararat 1x2
  01:00 Gandzasar ?:? Shirak 1x2
Jordan Premier League 29 April
  01:00 Ramtha SC ?:? That Ras 1x2
  01:00 Al-Baqa'a ?:? Al-Faisaly 1x2